FotoSkoda.cz Podrobte své fotky revizi profíky a zlepšete Vaše fotografické umění


Při focení portrétu nejde jen o dokonalou modelku a „sexy“ pózu. Naopak, čím je tvář portrétovaného zajímavější, tím zajímavější je i výsledek. Užijte si příjemný den ve společnosti někoho, koho máte rádi, a zachyťte ho ve svém kreativním portrétu tak, jak ho skutečně vidíte. Místo je tu i pro experimentování, ale je dobré znát základní pravidla focení portrétů.

Soutěž probíhá od 30. 6. do 31. 8. 2017.

Hodně štěstí!

Při focení portrétu nejde jen o dokonalou modelku a „sexy“ pózu. Naopak, čím je tvář portrétovaného zajímavější, tím zajímavější je i výsledek. Hlavní roli tu hraje světlo, okolní prostředí, kompozice a taky výraz modela či modelky. A tím není myšleno, že budete fotit profesionála z modelingové agentury. Ideální je, když si užijete příjemný den ve společnosti někoho, koho máte rádi, a zachytíte ho ve svém kreativním portrétu tak, jak ho skutečně vidíte. Nebojte se využít cokoliv ve vašem okolí nebo v šatníku foceného, abyste vystihli jeho osobnost a zdůraznili jeho individualitu. Nejprve se společně dostaňte do té správné nálady, kdy jste na stejné vlně a fotografovaný člověk se cítí absolutně přirozeně.

Co se týče světla, pozor na příliš velký jas. Některým tvářím sedne více přirozené venkovní světlo, jiným umělé. Hlavním úkolem pro vás bude hledání toho pravého místa a denní doby, kdy je světlo ideální pro vyváženou fotografii. V originálním portrétu je místo i pro experimentování, je však dobré znát základy: důležité je správné podání barev pro přirozenou pleťovou barvu a ostřit na oči.

Chcete vědět víc o focení kreativních portrétů? Neváhejte a zúčastněte se kurzu, který vede ambasadorka soutěže Kateřina Janišová. Přihlaste se zde: www.fotoskoda.cz/kreativni-portret/

Co můžete vyhrát?

  • 1. místo: CANON PowerShot SX720 HS + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč
  • 2. místo: Předplatné časopisu FOTO + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč
  • 3. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 1000 Kč
  • 4. - 10. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 500 Kč

Ambasador soutěže

Kateřina Janišová je vystudovaná fotografka, která jako profesionální fotograf působí více než 10 let. Kateřina si vytvořila profesionální fotoateliér s make-up studiem u sebe doma, kde se ona i její zákazníci cítí co nejlépe. Ve své tvorbě se snaží především zachytit podstatu člověka, jeho osobnost, pravou tvář. Fotí všechny lidi bez rozdílu, ale její největší specializací jsou Ženy. S každým člověkem se snaží strávit co nejvíce příjemného času, aby se portrétovaný před focením uvolnil. Realizovala již řadu výstav a získala nejedno ocenění za svou práci, například druhé a třetí místo v soutěži Fotograf roku a také se stala TOP fotografkou roku 2016 pod záštitou časopisu FotoVideo.

Pořadí:

Výhra: Canon PS SX720 HS + 300Kč poukaz
Cesta časem
1.
Roman
Cesta časem
Výhra: Časopis FOTO + 300Kč poukaz
Jedna .. a přitom každá jiná ;)
2.
Andrea Kalová
Jedna .. a přitom každá jiná ;)
Výhra: 1000Kč poukaz na fotoslužby
Na cestě I
3.
Jakub Skořepa
Na cestě I
Výhra: 500Kč poukaz na fotoslužby
Démon
4.
Výhra: 500Kč poukaz na fotoslužby
Bez názvu
5.
PeterS
Bez názvu
Výhra: 500Kč poukaz na fotoslužby
Miluju bublinky
6.
Květa Novotná
Miluju bublinky
Výhra: 500Kč poukaz na fotoslužby
Upřímná
8.
Valtr
Upřímná
Výhra: 500Kč poukaz na fotoslužby
Fanda
9.
Výhra: 500Kč poukaz na fotoslužby
20
10.