FotoSkoda.cz Podrobte své fotky revizi profíky a zlepšete Vaše fotografické uměníVyzkoušejte si nesnadnou disciplínu – focení zimních rekreačních či profesionálních sportů v terénu. Sportovní fotografie je náročná za každých podmínek, protože vyžaduje hledání neotřelých záběrů a zachycení rychlého pohybu. Sníh a zimní podmínky tomu ještě přidávají na obtížnosti. Kvůli velkým zasněženým plochám je lepší fotit na manuální režim a ručně ostřit. Podívejte se i na další tipy, které vám pomohou v naší soutěži na téma Zimní sporty. 

Soutěž probíhá od 14. 2. do 31. 3. 2017. 
Hodně štěstí!

Výherce předchozího kola naleznete zde.  


Více o soutěži

Vyzkoušejte si nesnadnou disciplínu – focení zimních rekreačních či profesionálních sportů v terénu. Sportovní fotografie je náročná za každých podmínek, protože vyžaduje hledání neotřelých záběrů a zachycení rychlého pohybu. Sníh a zimní podmínky tomu ještě přidávají na obtížnosti.

Čím horší máte podmínky, tím víc oceníte kvalitu fotoaparátu. Důležitá je velikost čipu, dynamický rozsah, rychlost ostření a kvalita výstupu za zhoršených světelných podmínek. Nezapomeňte, že baterie se v chladu vybíjejí mnohem rychleji. Pořiďte si náhradní a uchovávejte je v teple.

Se stativem můžete přesněji ostřit lyžaře v pohybu, ale ve sněhu je manipulace se stativem náročná, dobré záběry jdou udělat i bez něj. Určitě využijete i blesk, případně světla.

Důležitý je také výběr místa, odkud budete fotit. Nestačí totiž jen mít v záběru akčního sportovce. Sjezdovka bez stromů a bez horizontu je nuda. Jděte do lesa nebo na místo, kde je vidět do údolí či na vrcholky hor. Najděte si zajímavé pozadí. Důležité je také pohlídat si horizont. Když foťák špatně natočíte, bude lyžař vypadat, jako když jede po rovině. Před focením si proto vyzkoušejte různé úhly pohledu, abyste byli v pravou chvíli připraveni.

 

Fotit samozřejmě nemusíte jen lyžaře, ale taky snowboardisty, běžkaře, bruslaře nebo třeba sáňkující děti. Dostanete-li se na nějaký profesionální závod, nebojte se a vyzkoušejte si sportovní fotografii na profesionálech.


Co můžete vyhrát?

1. místo: Nikon D3400 + AF-P 18-55 mm + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč

2. místo: Poukázka na 3 hodinový individuální FotoKurz + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč

3. místo: Předplatné časopisu Foto na 1 rok + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč

4. - 8. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 500 Kč

9. - 15. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 300 Kč