FotoSkoda.cz Podrobte své fotky revizi profíky a zlepšete Vaše fotografické umění

Výherci předchozího kola soutěže

Jarní soutěžní téma FotoVize se zaměří na makrofotografie probouzející se přírody. U makro focení je
zásadní výběr techniky, ale stejně tak záleží na výběru foceného objektu. Vypravte se do přírody nebo do ZOO a pečlivě vybírejte z rozvíjejících se poupat, rašících listů či momentek ze zákulisí zvířecího života.

Makro fotografie má za cíl zachytit detaily, které lidské oko nezachytí. U zvířat proto hledejte zajímavé okamžiky v pohybu nebo v soukromí, u rostlin a hmyzu se zaměřte na nečekané úhly pohledu, rozmanitost barev a tvarů. Postačí vám vaše základní zrcadlovka, důležitý je ovšem výběr objektivu kvůli zvětšení.

Soutěž probíhá od 18. 4. do 12. 6. 2016.
Hodně štěstí!

Více o soutěži 

Inspiraci pro své snímky můžete najít nejen venku v přírodě, ale také v časopisech zabývajících se cestováním, zvířaty a rostlinami. Makro fotografie má za cíl zachytit detaily, které lidské oko nezachytí. U zvířat proto hledejte zajímavé okamžiky v pohybu nebo v soukromí, u rostlin a hmyzu se zaměřte na nečekané úhly pohledu, rozmanitost barev a tvarů.

Předtím, než se vypravíte do terénu, si pečlivě připravte techniku. Postačí vám vaše základní zrcadlovka, důležitý je ovšem výběr objektivu kvůli zvětšení. Nejlepší volbou je samozřejmě mít makro objektiv, například 60mm nebo EF 100. Pokud makro objektiv nemáte a nechcete si ho pořizovat, můžete využít mezikroužky, které nasazením mezi fotoaparát a objektiv umožní objektivu ostřit na kratší vzdálenost. Tím umožní i s běžným objektivem fotit detaily. Další možností jsou předsádkové makro čočky, což jsou spojné čočky, které se šroubují na přední stranu objektivu do filtrového závitu.

Nastavte nižší ISO a čas závěrky takový, aby zmrazil případný pohyb. Určitě nezapomeňte na stativ pro co nejstabilnější snímky.

Soutěž probíhá od 18. 4. do 12. 6. 2016. Výherce vybere odborná porota. Vybrané snímky budou uveřejněny také na stránkách www.fotoskoda.cz a Facebooku. Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí při výběru tématu i při samotném focení. Jako motivaci vám nabízíme výčet cen, které jsou ve hře.

Co můžete vyhrát?

1. místo: Nikon D3300 + AF-S 18-55 VR + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč

2. místo: Poukázka na 3 hodinový individuální FotoKurz + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč

3. místo: Předplatné časopisu Foto na 1 rok + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč

4. - 8. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 500 Kč

9. - 15. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 300 Kč