FotoSkoda.cz Podrobte své fotky revizi profíky a zlepšete Vaše fotografické uměníObjevte možnosti černobílé fotografie a zachyťte jedinečnost městského života pomocí své zrcadlovky nebo kompaktního fotoaparátu. Díky absenci barev vynikne kulisa města, která by jinak byla skryta v pestrosti pouličního života. Důležitým aspektem pro výběr výherních fotografií bude kromě dokumentační stránky také emocionální náboj snímků. Pro černobílé fotografie z města vám stejně dobře poslouží kompaktní fotoaparát, jako zrcadlovka. Použijte širší a delší ohniska, pracujte s hloubkou ostrosti. Pro černobílé snímky využívejte přirozeného světla, ideálně bez blesku.

Soutěž probíhá od 19. 9. do 20. 11. 2016.
Hodně štěstí!

Výherce předchozího kola naleznete zde.  


Více o soutěži

Objevte možnosti černobílé fotografie a zachyťte jedinečnost městského života pomocí své zrcadlovky nebo kompaktního fotoaparátu. Podzimní soutěžní téma FotoVize je definováno černobílou fotografií a tématem „street“, což dává prostor pro jakékoliv snímky s městskou a industriální tématikou.

Díky absenci barev vynikne kulisa města, která by jinak byla skryta v pestrosti pouličního života. Vyberte si zajímavý pohled na ulice, kterými procházíte každý den, nebo se vypravte do města, kde jste ještě nikdy nebyli. Jakmile začnete život kolem sebe a architekturu vnímat očima fotografa, jistě najdete řadu zajímavých detailů, které by vám obyčejně unikly. Důležitým aspektem pro výběr výherních fotografií bude kromě dokumentační stránky také emocionální náboj snímků. Nemělo by tak jít pouze o záznam holé architektury, nýbrž detaily města v souvislosti se člověkem, o zachycení života ve městě a na ulici.

Pro černobílé fotografie z města vám stejně dobře poslouží kompaktní fotoaparát, jako zrcadlovka. Prvně jmenovaný se hodí z důvodu nenápadnosti a menší velikosti. Můžete s ním rychleji a snáz pořizovat snímky i tam, kde je hodně lidí. Použijte širší a delší ohniska, pracujte s hloubkou ostrosti. Pro černobílé snímky využívejte přirozeného světla, ideálně bez blesku. Klidně můžete nastavit vyšší ISO, které v černobílé fotografii není tak rušivé.


Soutěž probíhá od 19. 9. do 20. 11.
2016. Výherce vybere odborná porota. Vybrané snímky budou uveřejněny také na stránkách www.fotoskoda.cz a Facebooku. Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí při výběru tématu i při samotném focení. Jako motivaci vám nabízíme výčet cen, které jsou ve hře.


Co můžete vyhrát?

1. místo: Panasonic Lumix DMC-LX100 + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč

2. místo: Poukázka na 3 hodinový individuální FotoKurz + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč

3. místo: Předplatné časopisu Foto na 1 rok + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč

4. - 8. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 500 Kč

9. - 15. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 300 Kč