FotoSkoda.cz Podrobte své fotky revizi profíky a zlepšete Vaše fotografické umění

Letní lásky aneb Portrét v přirozeném světle. To je námět pro všechny fotografy, kteří se chtějí zapojit do naší soutěže. Nechte se unést přirozenou krásou lidské tváře a zachyťte toho, koho máte rádi, na portrétu v přirozeném světle. Hlavním úkolem pro vás bude hledání toho pravého místa a denní doby, kdy je světlo ideální pro vyváženou fotografii. Ostřete na oči a zamyslete se také nad kompozicí. Nebojte se focení v protisvětle. Použít můžete také blesk nebo odraznou desku jako výplňové světlo.

Letní lásky aneb Portrét v přirozeném světle. To je námět pro všechny fotografy, kteří se chtějí zapojit do naší soutěže. Léto je jako stvořené pro lásku. Kdo by se nezamiloval do kouzelné atmosféry letních nocí, do prosluněných chvil u vody, do nekonečně dlouhých odpolední…Léto patří kráse v plné síle, kterou dobrý fotograf dokáže zachytit v tom nejlepším okamžiku. 

Nechte se i vy unést přirozenou krásou lidské tváře a zachyťte toho, koho máte rádi, na portrétu v přirozeném světle. Světelné podmínky jsou v létě optimální, jen pozor na příliš velký jas. Hlavním úkolem pro vás bude hledání toho pravého místa a denní doby, kdy je světlo ideální pro vyváženou fotografii. Portrétovaný člověk by neměl být oslněn sluncem, ale slunce ve vlasech může působit kouzelným dojmem. Hledejte proto pečlivě, kde a kdy portrét vytvořit.

Použijte svou zrcadlovku v kombinaci se světelnými objektivy pro rozostřené pozadí. Důležité je správné podání barev pro přirozenou pleťovou barvu. Ostřete na oči a zamyslete se také nad kompozicí. Nebojte se focení v protisvětle. Použít můžete také blesk nebo odraznou desku jako výplňové světlo.

Soutěž probíhá od 20. 6. do 31. 8. 2016. Výherce vybere odborná porota. Vybrané snímky budou uveřejněny také na stránkách www.fotoskoda.cz a Facebooku. Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí při výběru tématu i při samotném focení. Jako motivaci vám nabízíme výčet cen, které jsou ve hře.

Výherce předchozího kola naleznete zde. 


Co můžete vyhrát?

  • 1. místo: Canon EOS 1200D + EF-S 18-135 mm + Poukázka na služby 300 Kč
  • 2. místo: Poukázka na 3 hodinový individuální FotoKurz + Poukázka na služby 300 Kč
  • 3. místo: Předplatné časopisu Foto na 1 rok + Poukázka na služby 300 Kč
  • 4. - 8. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 500 Kč
  • 9. - 15. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 300 Kč